Jak správně pečovat o párty stan?

Praktický čánek o zahradních stanech

Koupili jste si párty stan a nemůžete si ho pro jeho pozitivní vlastnosti vynachválit? Pokud je to tak, nezapomínejte také na to, že je třeba o něho náležitě pečovat. Jedině tak vám bude zahradní párty stan sloužit skutečně dlouhou dobu a bude neustále mít stejné vlastnosti, jako měl ve chvíli koupě. Podívejme se tedy na hlavní metody péče o něj. Řada postupů je mnohem jednodušších, než si možná myslíte.

Nezapomínejte na čistotu

I když se snažíte sebevíce, různé nečistoty se na vašem párty stanu zkrátka objevit mohou. Zde je důležité, abyste si dali tu práci a odstranili je co možná nejdříve. Rozhodně nezapomínejte na to, že by se daný materiál rozhodně neměl prát. To platí o textilních variantách. Zůstaneme-li právě u nich, potom je dobré mít k dispozici ideálně vlhký hadřík a také kvalitní mýdlo. Skvrnu je třeba čistit čistit lokálně, ideálně velmi jemně. Jedině tak všechny nečistoty hravě odstraníme. Pokud nemáme stan z textilií, je pro nás postup čištění ještě o něco jednodušší. Zde skutečně stačí houbička či vlhký hadřík, nebo proud čisté vody. Hovoříme o možnostech, kdy máte zahradní stan s plachtou z polypropylenu. Jedná se o materiál, který je netkaný a tedy není třeba impregnace, jelikož vodu zastaví sám o sobě. Není se tedy třeba bát ztráty samotných vlastností. V tomto ohledu je péče jednodušší.

Zde nezapomeneme ani o nutnost udržovat čisté samotné konstrukční prvky. Od různých tyčí, až třeba po kolíky do země. I tím výrazně přispíváme k jejich delší životnosti a zároveň eliminujeme třeba riziko vzniku koroze.

Pozor na důkladné vyschnutí

Ať už máte zahradní stan z jakéhokoliv materiálu, vždy nezapomeňte na to, aby byl po použití dokonale suchý. Pokud ho používáte na vaší zahradě, je ideální právě zde nechat stan dokonale vyschnout. Zde může být vaším hlavním pomocníkem slunce a vítr. Jakmile je plachta suchá, teprve poté se můžete pustit do jejího sbalení a uklizení. Vlhkou plachtou si totiž můžete zadělat na řadu problémů, které souvisejí především s plísní. Zvláště ve chvíli, kdy by byla daná plachta vzduchotěsně uzavřena, může nastat velký problém. Nekvalitní údržba by mohla způsobit kompletní poškození. Pokud se vám daná situace přihodila, není třeba zoufat. Plachtu k zahradnímu stanu si můžete koupit ve formě příslušenství. A jelikož už víte, jak o ni pečovat, bude vám sloužit třeba i dlouhé roky.

Kam párty stan ukládat?

I to souvisí s jeho samotnou péčí. Zde rozhodně doporučujeme nepodceňovat volbu správného místa. Ideální je třeba suchý sklep, stejně jako suchá, dobře větraná půda. Rozhodně nejsou dobrou volbou vlhká místa, kde by opět mohlo dojít k nepříjemnému plesnivění celé plachty, stejně jako by mohla mít vlhkost vliv i na korozi samotné konstrukce.

Dbejte na správnou funkčnost

Na mysli máme hlavně vlastnosti spojené s odpuzováním vody. Pokud vlastníte stan látkový, který je naimpregnován, vaším cílem by mělo být to, aby si dané vlastnosti zachoval co nejdéle. Doporučujeme vám impregnační vrstvu obnovovat pravidelně. Existují na to především různé spreje, díky kterým je impregnace velmi rychlá a také skutečně velmi jednoduchá.


Doporučujeme

Kvalitní zahradní stany od kokiskashop.cz

Stan 3x3 m

Zahradní stan 3 x 3 m
- Instent Basic nůžkový

Zahradní stan pro ochranu před přímým slunečním zářením a mírným letním deštěm.

Zahradní stan 3x3 m
Instent Basic nůžkový

Zahradní stan se čtyřmi bočnicemi pro příjemné letní chvíle na zahradě.

Zahradní párty stan 3x6
terakota, nůžkový

Zahradní stan pro ochranu před přímým slunečním zářením a mírným letním deštěm.